Підбір туру

Чорногорія – країна з прекрасною екологією та надзвичайно прозорою водою, інколи аж до 35 м, прохолодними гірськими ріками, одними з найглибших у світі каньйонами, де можна зайнятись рафтингом. Країна емоцій з темпераментними та гарячими мешканцями, надзвичайно популярна серед туристів.

Географія

Чорногорія розташована на Балканському півострові. Країна омивається Адріатичним морем на півдні та захищена гірськими системами на сході. Подгориця і Нікшич – два найбільших міста Чорногорії. Берегова лінія  простягається на 300 км. Протяжність 14-ти островів, які входять до складу країни, – 15,6 км. Пляжі Чорногорії займають 73 км. Найвідоміші місця для відвідин у Чорногорії – місто Котор з його витонченими церквами і фортецями, Плав’є, Плевля та численні монастирські комплекси (Морача, Острог, Півський монастир). А також – курорти Будванська рів’єра, Петровац, Будва, Цетинє.

Столицею Республіки є Подгориця.

Офіційна валюта Чорногорії – євро.

Клімат

Клімат Чорногорії помірно-континентальний на півночі та середземноморський на Адріатичному узбережжі. На узбережжі відпочивати приємно, оскільки літо тут зазвичай доволі спекотне та триває довго. У гірських районах літо помірно тепле, а зима відносно холодна і сніжна.

Кухня

Місцева кухня поживна та корисна. У першу чергу вона славиться своїми морськими делікатесами. Рибну юшку «риблячорба» з різними сортами прісноводної риби та спеціями можна спробувати лише тут. Молочні продукти та м’ясо з високогірних рівнин Чорногорії також мають особливий смак. До національних страв належать негушський пршут (в’ялене м’ясо з ніжним смаком, яке вживають як закуску або як інгредієнт до основних страв, наприклад, піци), каймак (блюдо з баранини або курятини на основі овечого молока), «ягнятина під-Сача» (запікається під кришкою з чавуну, на яку кладуть розпечене вугілля), ковбаски «чевапчичі».

Щодо напоїв, то вина Чорногорії обов’язково вартує не лише спробувати, а й привезти з собою в якості сувеніра. Особливо «Крстач», біле сухе вино, та «Вранац» – червоне сухе. А любителям міцних алкогольних напоїв рекомендується скуштувати виноградну, абрикосову чи сливову ракію.

Унікальна країна з «гірськими очима» (так називають 29 чорногорських озер льодовикового походження), прекрасними пейзажами і прозорою водою – Чорногорія стане прекрасним вибором для подорожі як сім’єю, так і компанією друзів.

Поділіться з друзями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *